Cariere - CG&GC HiTech Solutions Oradea Skip to content

Te așteptăm în echipa CG&GC HiTech Solutions

Ne mărim echipa și credem că ești persoana potrivită care să ni se alăture!

Vezi joburile noastre

Securitate-IT-C2

Consultant vanzari IT&C

Descrierea postului:

  • Dezvolta portofoliul de clienți
  • Identifica și contacteaza potențialii clienți – persoane juridice – în vederea promovării și comercializării produselor și serviciilor noastre.
  • Se deplaseaza la sediul clienților pentru discuții și prezentări de oferte
  • Negociaza și încheie contracte
  • Monitorizeaza derularea contractelor
  • Atinge targetul lunar/trimestrial de vânzări și a obiectivele individuale stabilite de manager
  • Intocmeste rapoarte periodic privind activitatea desfășurată
  • Tinuta business-casual.

Trimite CV-ul tau pe office@cg-hitech.ro

Young it service man repairing computer

Tehnician IT HelpDesk

Descrierea jobului

Tehnician IT Helpdesk are rolul de a asigura suportul si monitorizarea echipamentelor informatice ale clienților nostri, din punct de vedere hardware si software. Reprezinta un singur punct de contact pentru client privind incidente și solicitări legate de infrastructura IT (hardware/software).

Trimite CV-ul tau pe office@cg-hitech.ro.

st_about_accordian.jpg

Asistent Vanzari

Descriere și responsabilități:

  • Asigura suport in ofertare pentru account manageri
  • Intocmire diverse documentatii – oferte, procese verbale, contracte, facturi proforme, documentatie licitatii
  • Actualizare diverse baze de date
  • Mentinerea relatiei cu clientii SMB alocati
  • Preluarea comenzilor de la clienti si lansarea comenzilor catre distribuitori
  • Mentinerea relatiei cu distribuitorii
  • Verificarea si urmarirea statusului comenzilor

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii medii/ superioare;
  • Cunoștințe Microsoft Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint)
  • Atenție la detalii;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Capacitate de gestionare a unui volum mare de informatii detaliate
  • Orientare spre client si spirit comercial
  • Capacitate de identificare si corelare a datelor comerciale
  • Aptitudini de organizare si coordonare
  • Perseverenta, gândire practica, orientat spre rezultate
  • Atitudine constructiva

Beneficii:

  • Salariu MOTIVANT, în funcție de experiența profesională;
  • Laptop si telefon mobil;
  • Tichete de masă electronice;
  • Asigurare de accident;
  • Traininguri specializate efectuate prin partenerii acreditati în acest sens ai CG&GC
  • Mediu de lucru dinamic, în cadrul unei echipe tinere, dar profesioniste;
  • Cadrul ideal pentru dezvoltarea carierei personale și dobândirea de noi competențe.

Descrierea companiei

 CG&GC HiTech Solutions este o companie românească de IT, formată dintr-o echipă tânără de specialiști avand o experiență de peste 17 ani pe piața locală.

CG&GC HiTech Solutions deține un portofoliu complet de soluții integrate IT&C – hardware și software – și o gamă largă de servicii: consultanță IT, service autorizat și mentenanță echipamente IT&C, externalizare servicii IT, managed print services, infrastructură comunicații și securitate, audit IT&C și securitatea informației.

Suntem integratorul IT&C numărul 1 pe piața locală de peste 12 ani. Proiectele noastre se desfășoara atât local, în Oradea și județul Bihor, dar și la nivel regional și național.